ניוד קוים במסגרת תוכנית אורנג בורסה - פורום תביעות סלולר

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 17:30, 8 בפברואר 2016

  אני ובני משפחתי המורחבת שייכים לתוכניות אורנג בורסה - של בורסת היהלומים הישראלית. אליה הצטרפנו מכוחו של אבי המנוח שהיה חבר בורסה, ואשר נפטר לאחרונה. הכניסה לתוכנית היא אך ורק לחברי הבורסה או לבני משפחותיהם, ומאושרת על ידי הבורסה ליהלומים. אנו נכנסנו על ידי אבי, לפני שנים רבות. מובן שכל חבר בורסה משלם את עלות הקווים עצמאית, והם רשומים על שמו. כל חבר משלם את כל הקווים המשוייכים אליו. ביקשנו להתנתק מהתוכנית ולעבור לספק אחר. התברר לנו כי הניוד כרוך בהסכמת הבורסה ליהלומים, המסרבת לתת את הסכמתה הואיל ומדובר לטענתה במספרים שהוקצו לה במיוחד. מצב תשובת אורנג לפנייתי: "מספרי המנוי המשויכים למספר הלקוח הנ"ל הינם חלק מקומת המספרים המוקצה לבורסת היהלומים בלבד. אשר על כן, כל העברת בעלות ו/או ניוד מספרים כפוף לאישור הנהלת הבורסה ליהלומים". כולנו משתמשים בקוים שנים ארוכות, ומשלמים בגינם, ולפיכך מדובר בגזירה קשה, שמנוגדת לטעמי לחוק הניוד. בדקתי באתה הבורסה את התנאים של התוכנית מול אורנג והתברר כי קיים בתוכניתה סעיף המנוסח כדלקמן : החלפת מספר טלפון המנוי מסכים לכך שהבורסה תהיה רשאית להורות לפרטנר להחליף את מספרי הטלפון שהוקצו למכשירים שבבעלות המנוי ומורה לפרטנר באופן בלתי חוזר לפעול כאמור בתוך 3 ימים מעת קבלת דרישת הבורסה לבורסה חיוג מקוצר אליהם מהטלפונים של הבורסה נייחים וניידים כאחד. ולהבנתי, יש סדרות של מספרי טלפון שהוקצו לה. אורנג איננה מאפשרת ניוד קוי הטלפון של הבורסה- אלא אם הבורסה תסכים. אודה לך מאוד אם תוכל להשיב לי האם סירובה של פרטנר לאפשר את ניוד המספרים חוקי ? רובנו התחלנו בשימוש בקווים הרבה טרם חוק הניוד ונשארנו באותה תוכנית שנים ארוכות בשל עובדה זו, מאחר ולא רצינו להחליף את מספרי הטלפון. כרגע בשל פטירתו של אבי, הדברים התחדדו עוד יותר, בפרט שהבורסה דורשת משלם אחד בעבור כולנו, ומסרבת לאפשר את הפרדת החשבון, וכן מאחר ולפחות בביתי אין קליטה לחברת אורנג' . האם אורנג רשאית להתנות את ניוד הקווים בהסכמת הבורסה ? האם הבורסה רשאית לסרב ? את תודתי אקדים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

  עו"ד נבו למפל,מנהל הפורום

  20:25, 20 בפברואר 2016

  שלום רב,
  איני מכיר את נסיבות המקרה ואת תנאי ההסכם, ככלל,הזכות בקווי הטלפון הינה זכות שימוש ואינה בעלות. ככל וההסכם נחתם בין חברת הסלולר לבורסה ליהולומים יתכן כי אלה תנאי ההסכם.
  אולם, כאמור, נדרש לבחון את ההסכם, משכך המלצתי הינה לפנות לייעוץ משפטי לבירור זכויותיהם.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה

שוק הסלולר הישראלי חווה שינויים משמעותיים בתקופה האחרונה אשר מתבטאים הן בהצטרפותן של חברות סלולר נוספות המתחרות על ליבו וכיסו של הצרכן והן ברפורמות חדשות אשר מקלות על הצרכן בהתנהלותו אל מול חברת הסלולר.

יחד עם זאת, צרכנים רבים חווים סכסוכים עם חברות הסלולר הפוגעים בשגרת יומם ובכיסם.