ביטוח מנהלים ישן מקדם קבוע - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גבו

  נשלח ע"יגבו 15:37, 26 ביולי 2016

  שלום, להבנתי יצא חוק המאפשר לשמור על המקדם של הביטוח מנהלים ולעבור לחברה אחרת. כיום אני מחוייבת לחברת הביטוח בה נמצא ביטוח המנהלים כי מעבר ממנה אומר שאני צריכה לוותר על המקדם הנמוך . באילו מקרים כיום ניתן לעבור לחברה אחרת לשפר את דמי הניהול ולשמור על המקדם ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:46, 28 ביולי 2016

  בהתאם לחוזר שפרסמה הממונה בחודש דצמבר 2015 שכותרתו "שיווק פוליסות ביטוח חיים הכוללות מקדמי קצבה המגלמים הבטחת תוחלת חיים" נקבעו הכללים לניוד פוליסות ביטוח מנהלים בעלות מקדמים מובטחים. החוזר מאפשר לחברת ביטוח לשווק תכניות ביטוח חיים עם מקדמי הבטחת תוחלת חיים למי שיש לו פוליסה קיימת או פוליסה מנוידת, ומבקש לנייד את כלל הכספים באותה פוליסה לפוליסה עם מקדמי הבטחת תוחלת חיים חדשה. החוזר קובע כללים להקמת פוליסה כזו. יש לבדוק אצל חברות ביטוח המתחרות לחברת הביטוח בה אתה מבוטח באם הם הקימו פוליסות מסוג זה ובאם ניתן לנייד כספים אליהן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.