תשלומי פרמיה באובדן כושר עבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 11:44, 9 באוגוסט 2016

  שלום, אני מבוטח בביטוח מנהלים ומצוי באובדן כושר עבודה, ותשלומי הפרמיה לפוליסה (חסכון וביטוח אכע) שולמו עד לאחרונה ע"י חברת הביטוח לפי סעיף שחרור. לאחרונה הודיעה חברת הביטוח כי אינה מכירה עוד באובדן כושר העבודה, ובכוונתי לתבוע אותה בבית משפט. בתקופת הביניים עד להכרעה משפטית - האם אני חייב להמשיך בתשלום מלא של הפרמיה (חסכון ואכע) כדי להימנע מסילוק הפוליסה, או שיש תשלום מינימלי (למשל רק פרמיית הביטוח לאכע) שאני חייב להמשיך לשלם כדי לשמור על הפוליסה פעילה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:59, 11 באוגוסט 2016

  יש לבצע הפקדות לשמירת הכיסוי הביטוחי בתקופת הביניים עד להכרעה. תשלום מינימלי (ריסק בלבד) לא.כ.ע. אינו מכסה מפני מקרה פטירה ח"ו, והוא אפשרי רק לתקופה מוגבלת. בכל מקרה, הזכויות בענין זה קבועות בפוליסה ויש לקבל ייעוץ משפטי ופנסיוני פרטני על פי עובדות הקרה ותנאי הפוליסה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.