לאור הנחיות הקרן בהחלטת הועדה, האם הפניה לבית הדין אמורה להיות בכתב תביעה, או בכתב ערעור? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 23:21, 18 באוגוסט 2016

  האם הפניה לבית הדין במקרה הנ"ל אמורה להיות פניה בכתב תביעה, או פניה בכתב ערעור? המקרה: על יסוד התקנון, קרן פנסיה הייתה אמורה להתייחס לעניין סיעודי ולקבוע לעמית קצבה סיעודית, אלא שהקרן לא התייחסה כלל לעניין הסיעודי כאשר בהחלטת הועדה הרפואית נרשם שאם יש רצון להשיג השגות בנושאים שאינם רפואיים הנך רשאי לערער לבית הדין לעבודה תוך X ימים. לאור כל שפורט, האם הפניה לבית הדין אמורה להיות בכתב תביעה, קרי יש לכתוב כי מוגש בזאת כתב תביעה בגין....? או שהפניה אמורה להיות בכתב ערעור קרי יש לכתוב כי מוגש בזאת כתב ערעור בגין....? תודה רבה על העזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:14, 21 באוגוסט 2016

  קיומה / אי קיומה של הנכות הסיעודית הינו ענין רפואי ום מבקשים להשיג על החלטת הוועדה הרפואית יש לעשות זאת במסגרת ערעור על החלטת הוועדה בפני האינסטנציה העליונה ולאו דווקא לבית הדין לעבודה. יש לדעת כי בית הדין לעבודה אינו נכנס בנעלי הוועדה הרפואית בשאלות מסוג זה אלא אם כן נפלה טעות חמורה בהחלטת הוועדה או באם נפגעו כללי הצדק הטבעי. ואולם יש למצות תחילה את ההליכים שעל פי תקנון הקרן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.