הפקדה לקופה לא נכונה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 09:40, 23 באוגוסט 2016

  סוכנות ביטוח גדולה מנהלת לי את התיק כבר שנים ( שולטת על שוק ההיטק בארץ) נראה שבשנת 2005 היה להם נוח לפתוח לי קופה חדשה בכלל ביטוח עם מקדם 200 בעוד שיש לי קופה בפניקס עם מקדם 157 (כיום הכספים שלי שם) הבעיה היא שהופקדו לקופה עם המקדם 200 כ 100 אלף שח במשך השנים. ביקשתי מסמכי הנמקה + לראות חתימה שלי ובהם לא מופיע הסבר מדוע נפתחה קופה חדשה. תשובת הסוכנות : "נראה כי זו הייתה ההמלצה בשנה זו ע"י סוכן ולא ניתן לקבוע כיום מה הסיבה לקבלת ייעוץ זה המלצות בשנת 2005 שונות מהמלצות כיום" ( לדעתי הסוכן עבד על עמלות והיה נוח לו לסבן אותי בזמנו) האם יש לי מה לעשות בנידון ? יש אפשרות לדרוש בתוקף שיעבירו לי את הכספים ? מאוד מקומם אותי הנושא הזה !!! תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:33, 23 באוגוסט 2016

  שלום. יש לנסות ולהתחקות אחר העובדות. מרחק בשנים, 11שנים מקשה על ענין זה ואף מציב בפניך בעיה של התישנות במקרה של תביעה. באותן שנים לא היתה חובה של מסירת מסמך הנמקה על ידי סוכן הביטוח. יש לבדוק את טפסי ההצטרפות לפוליסה שלגביהם יש חובה לשמירה של המסמכים. לאחר איסוף העובדות יש לשקול הגשת תביעה נגד סוכנות הביטוח (בכפוף לכך שתיתכן מגבלה של התיישנות).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.