חיוב אובדן כושר עבודה והפקדות לקרן השתלמות/פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • כפיר

  נשלח ע"יכפיר 12:11, 28 באוגוסט 2016

  שלום, במקום העבודה שלי החברה משלמת על כיסוי א.כ.ע ( אין השתתפות עובד אלא אם אתה מרחיב את הביטוח ). ראיתי שחוייבתי למרות שלא בצעתי שום שינוי או הרחבה לכיסוי. מבירור נאמר לי שזה בעקבות תיקון 16 לחודש שהגדילו את ההפרשות. 1. איך הדברים קשורים, איך אובדן כושר עבודה גורם לי לביצוע תשלום על הכיסוי שאמור להיות על חשבון המעסיק? 2. בנוסף, האם יש דרך לשנות זאת שלא אצטרך לבצע את ההשלמה של הסכום הזה? רצ"ב התשובה כפי שקיבלתי מהחשבת השכר בהמשך לתיקון 16 שההפקדות העובד והמעביד גדלו , ואצלך עוברים את התקרה של 7.5% בק"פ – 6.25% + 1.4% א.כ.ע במגדל , בגין ההפרש 0.15% אתה משלם ניכוי . 7.75-7.5 = 0.15%.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:57, 28 באוגוסט 2016

  צו ההרחבה לפנסיה חובה שתוקן בחודש מאי שנה זו הגדיל את הפרשות העובד ומעסיק לרכיבי התגמולים בביטוח הפנסיוני כך שהחל מחודש יולי 2016 הפרשות העובד יהיו 5.75% ומעסיק 6.25% ומינואר 2016 עובד 6% ומעסיק 6.5%. במסגרת ההפרשות לביטוח פנסיוני שהוא ביטוח מנהלים מחויב המעסיק גם בהפקדות לביטוח אבדן כושר עבודה עד לתקרה של 2.5% כאשר סכום זה מופחת מהתקרה של עד 7.5% תגמולי מעסיק. כלומר המעסיק מצידו מחויב לביטוח אבדן כושר עבודה אבל בהתאם להוראות הצו הוא לא מחויב ליותר מ-2.5% מהמשכורת המבוטחת. כך שככל שלצורף הבטחת כיסוי ביטוחי לנכות בגובה 75% מהשכר שלך העלות עולה על 2.5% המעסיק אינו מחויב בכך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.