ביטוח שארים - טופס עדכון פרטים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 18:44, 29 באוגוסט 2016

  הי, למיטב ידיעתי הצהרה על היעדר שארים תקפה לשנתיים ולאחר מכן כל שנתיים יש לחדש אותה אחרת באופן אוטומטי הביטוח חל והמבוטח משלם בגינו על אף שאין לו שארים והוא לא באמת מכוסה. אני לא קיבלתי טופס עדכון שארים ושאלתי היא האם החוק מחייב את קרן הפנסיה לשלוח כל שנתיים טופס עדכון שארים ? אם כן אודה אשמח לקבל הפניה לסימוכין רלבנטי (סעיף בחוק/תקנון/הוראת שעה או כל דבר אחר). תודה מראש משה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:12, 1 בספטמבר 2016

  הפוך. במקרה זה נקודת המבט היא הפוכה. ברירת המחדל בקרן פנסיה היא תחולת כיסוי ביטוחי הכולל גם כיסוי למקרה פטירה (פנסית שאירים). אגף שוק ההון אפשר לקרנות הפנסיה להסדיר בתקנוניהן אפשרות של וויתור על כיסוי ביטוחי למקרה פטירה למבוטח שאין לו בן/בת זוג. זהו החריג לכלל. לכן, בהתאם, החובה והנטל במקרה עוברים על כתפי המבוטח. היינו, ככל שהמבוטח מעונין לוותר - עליו לבקש זאת באופן מפורש. לוויתור המבוטח יש תוקף שמסתיים לאחר שנתיים. בתום תקופה זו - הכיסוי המלא מתחדש. החובה היא על המבוטח לבדוק אם הוא רוצה להמשיך ולוותר על הכיסוי שכן כאמור ברירת המחדל והכלל הוא כיסוי מקיף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.