סוכן פנסיה דמי ניהול - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רז

  נשלח ע"ירז 00:37, 6 בספטמבר 2016

  שלום, אני מועסק דרך חברת כוח אדם במפעל ייצור, לאחר חודשיים הגיע סוכן פנסיה והחתים אותנו על טפסים כדי להסדיר את כל ענייני הפנסיה , בחוזה חתמנו על דמי ניהול 4 אחוז מההפקדות ו 0.25 מחיסכון. לאחר תקופה ארוכה שמתי לב שההפרשות לא הועברו לקופת הפנסיה שלי במשך תקופה של 6-8 חודשים ירדו לנו כספים מהמשכורת ולא נכנסו לקופות פנסיה, לאחר מכן מתברר שלוקחים לנו 6 אחוז דמי ניהול מהפקדות ו 0.50 מחיסכון ,לאחר מכן פניתי לסוכן כדי לברר את עניין דמי ניהול והוא אומר אין בעיה אני יתן לך 4 אחוז ו 0.25 ( זה מה שפועל חתמתי בחוזה ויש לי את כל המסמכים). עכשיו מתברר שלאחר כמה חודשים עדין הדמי ניהול נשארו אותו דבר ללא שינוי, מה אפשר לעשות בעניין?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:06, 7 בספטמבר 2016

  יש לפנות אל קרן הפנסיה במכתב בדרישה להתאמת דמי הניהול להנחה שהובטחה לך. אם זה לא מסתדר אתה רשאי לעבור לכל קרן פנסיה אחרת ולקבל הנחה בדמי הניהול. היום דמי הניהול עומדים על רמה מאוד נמוכה מאוד. אתה רשאי מבחינת החוק לבחור בכל קרן פנסיה בכל עת ועל המעסיק חל איסור להתערב בבחירת העובד

  תגובה
 • 00:06, 8 בספטמבר 2016

  ומה בנוגע לזה ששנה שלמה גבו ממני דמי ניהול מקסימלים בניגוד להסכם בחוזה ? הפסדתי פה כסף

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.