צו ירושה תנאי לתביעת פנסית שאירים? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • י

  נשלח ע"יי 14:43, 18 בספטמבר 2016

  הגשתי תביעה לקבלת פנסית שאירים של בן זוגי המנוח. הוא נפטר בהיותו מבוטח פעיל. אנחנו אלמנה ויתומים מתחת לגיל 21. חברת הביטוח דורשת צו ירושה או צו קיום צואה לצורך טיפול בתביעה. ברשם הירושות אמרו לי שמשך הטיפול 4-6 חודשים. למיטב ידיעתי במקרה שקיימים שאירים אין צורך בצו ירושה וחברת הביטוח מעכבת אותנו ללא הצדקה. האם אני צודקת? מה אוכל לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:54, 18 בספטמבר 2016

  שלום. יש לבדוק באיזה מוצר פנסיוני מדובר. האם בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים. כשמדובר בקרן פנסיה, בעת פטירת מבוטח פעיל בקרן פנסיה, קמה זכאות לשאירי המבוטח שהם בן/בת הזוג ויתומים (ילדים עד גיל 21). לצורך כך באמת אין צורך בצו ירושה או צו קיום צוואה. לגבי פוליסת ביטוח מנהלים - אינני בטוח בהוראות החוזה בענין זה ויש לבדוק אותן כלשונן (את הפוליסה עצמה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.