open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 15 בנובמבר 2016

            פנסיה לפנסיונרית שמשכה את כספי הפנסיה שלה מהעבודה הקודמת

            האם צריך להפקיד לה פנסיה או לא?

            15 בנובמבר 2016
          • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 15 בנובמבר 2016

            פנסיה לפנסיונרית שמשכה את כספי הפנסיה שלה מהעבודה הקודמת

            על פי לשונו היבשה של צו ההרחבה - התשובה היא שלכאורה כן (קימת זכות לפרשות פנסיוניות לעובדת כזו. שכן, חובת הפקדות כלשון היבשה של צו ההרחבה לפנסיה חובה בסעיף 4.א.6) מחריגה מתחולת הצו "מי שפרש מעבודתו בגיל פרישת חובה ומקבל קצבה...". ברם, יחד עם זאת התכלית היא הבטחת פנסיה וככל שהיתה קיימת לעובדת שפרשה (בגיל פרישה שעל פי חוק שים לב) זכאות לקצבה אלא שהיא משכה אותה משיקוליה שלה, שאלה באם בית הדין לעבודה לא יפרש זאת כפעולה החותרת תחת תכלית הצו ולמעשה מכניסה גם עובדת כזו למצב של אי תחולת הצו.

            15 בנובמבר 2016
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form