open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 26 בינואר 2017

            סעיף 14 כן או לא ....

            שלום ,
            הבנתי שאם אני חותמת על סעיף 14 מופרש לי כח חודש לפיצויים . אבל אם פוטרתי אני מקבלת עבור כל שנת עבודה משכורת של חודש , זה גם עבור חלקיות שנה ? כלומר עבור שנתיים וחצי מקבלת פיצויים של חודשיים וחצי ? והאם בכל מקרה מפרישים 6 % לפיצויים עפ"י חוק גם אם לא חתמתי על סעיף 14 ואז גם אקבל פיצויים בגין כל חודש עבודה ?

            26 בינואר 2017
          • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 26 בינואר 2017

            סעיף 14 כן או לא ....

            כיום ההפרשות לפנסיה הן ברובן מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה (אלא אם כן קיים הסכם קיבוצי או אחר המטיב על ההוראות הקבועות הצו ההרחבה).
            לפיכך, הואיל ובצו ההרחבה קבועה הוראה כי ההפקדות לרכיב הפיצויים באות "במקום" חובת המעסיק לתשלום פיצוי הפיטורים (בגין השיעור (6% או יותר), התקופה שבגינה הופרשו, והמשכורת שממנה הופרשו דמי גמולים), אזי הסכום ברכיב הפיצויים הינו על בסיס ההפקדות החודשיות.
            לשאלתך, ההפקדות מכוח צו הרחבה אינן מחייבות חתימה אישית של העובד לענין סעיף 14, הואיל והן נעשות מכוח צו הרחבה כללית.
            הזכאות לחישוב פיצויים הינה גם על חלק שנה ובלבד שיש וותק מינימלי של שנת עבודה אחת

            26 בינואר 2017
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form