open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 18 במאי 2018

            גיל זכאות להפרשות לפנסית חובה.

            האם אישה (נערה) שהתחילה לעבור לפני גיל הזכאות שלה להפרשות לפנסית חובה שהוא 20 , תהיה זכאית להפרשות מיד עם הגיעה לגיל 20 בהנחה שעבדה באותו מקום עבודה יותר מ 6 חודשים לפני שהגיעה לגיל 20?
            האם 6 חודשי העבודה חייבים להיות רצופים או שמספיק שהיא צברה תקופת אכשרה של 6 חודשים באותו מקום עבודה בכדי להיות זכאית להפרשות מיד עם הגיעה לגיל 20?
            תודה רבה.

            18 במאי 2018
          • מנהל הפורום אבנר בן חיון 21 במאי 2018

            סעיף 4(א)(7) לצו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק מתיחיס בפירוש למצב זה וקובע:
            " מי שטרם מלאו לו – באישה 20 שנים ובגבר 21 שנים. למען הסר ספק מובהר בזה, כי בהגיע העובד/ת לגיל האמור, יחולו עליה/ו הוראות צו זה, תוך שתילקח בחשבון, לעניין חישוב תקופת ההמתנה כהגדרתה להלן, תקופת עבודתה/ו טרם הגיע/ה לגיל האמור."
            כלומר יש להתייחס לתקופת הוותק בעבודה
            לגבי השאלה השניה יש לבדוק את משך ההפסקה בין תקופות העבודה ווכן את אופי מקום העבודה

            21 במאי 2018
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form