בחירת פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • ציפ

    נשלח ע"יציפ 21:34, 18 בדצמבר 2013

    שלום החברה שאני עובדת בה מחייבת אותי להכניס את הפנסיה שלי רק בקופות שיש לה איתן הסכם. האם זה חוקי? האם איני רשאית לבחור לבד את חברת הפנסיה שלי?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    מנהל הפורום,מנהל הפורום

    10:36, 19 בדצמבר 2013

    שלום רב

    הינך, רשאית לבחור בכל קרן פנסיה חדשה שתחפצי. בכל עת. פעולתו של המעסיק אינה חוקית. לעובד קימת כיום זכות בחירה בגוף המוסדי שבו ינהל את החסכון הפנסיוני שלו. למעשה מעסיקך עובר על הוראת סעיף 20 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסים (קופות גמל), התשס"ה-2005.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.