מעסיק חדש והמשך הפקדת כספים באותו חשבון קופת גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עידן

  נשלח ע"יעידן 22:16, 26 בינואר 2014

  אם בעת מעבר בין מעסיקים ניתן להמשיך להפקיד כספים לאותה קופת גמל לשכירים ?.. לאחרונה ולאחר הרבה שנים של וותק החלפתי מעסיק .. בהנהלת קופת גמל ( של העובדים הסוציאלים) . מסרו לי כי יש לפתוח חשבון חדש בקופה !! ואין אפשרות להמשיך ולהפקיד באותו חשבון !!!!!!!! חיפשתי בתקנון הקופה .. תקנות קופות הגמל ... חוק קופות הגמל ולא מצאתי הוראה חוקית כזאת ? אנא התייחסותכם .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  20:06, 29 בינואר 2014

  עידן שלום

  מבין שאתה מדבר על קופת גמל ענפית (עובדים סוציאלים) וכי גם ממקום העבודה החדש שלך ניתן להמשיך ולהפקיד אליה כספים, אלא שהם טוענים לכך שההפקדות מהמעסיק החדש, יהיו לחשבון חדש?

  אכן גם לא מצאתי הוראה על כך בחוק קופות הגמל, בתקנות (גם לא בטיוטת התקנות החדשה של ניהול מרכיבי חשבון בקופת גמל) ולא בהוראות הממונה (אם כי יתכן וקימת הוראה ופספסתי).

  יתכן והדבר נובע ממערכת תפעולית.

  למה זה משנה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.