הפקדה עבור רכיב במשכורת שאין עליו הפרשות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • אודי

נשלח ע"יאודי 11:19, 19 במרץ 2014

שלום, קיים רכיב במשכורת שלי עליו אין תנאים סוציאלים. בסוף 2012 בעצת סוכן הביטוח הפקדתי עצמאית לפנסיה עבור הרכיב הזה וקיבלתי החזר מס של כ30%. מסתבר שלצורך כך נפתחה לי פוליסה עם הפקדה שנתית. בסוף 2013 לא חזרתי על התהליך כי לא זכרתי וגם הסוכן לא הזכיר לי. בתחילת 2014 קיבלתי דרישה לתשלום מחברת הביטוח מכיוון שהם ציפו להפקדה השנתית של הפוליסה. עכשיו מאוחר מדי בשביל להפקיד את הסכום על 2013 ולהנות מהטבת המס. הסוכן מציע כי אסלק את הפוליסה בכדי לא לקבל יותר דרישות תשלום מחברת הביטוח. מה אתם ממליצים לעשות? האם לסלק את הפוליסה? האם להפקיד בכל זאטת על 2013 בלי הטבת המס כדי לשמר את הפוליסה? האם יש עוד אפשרות? תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

13:29, 19 במרץ 2014

אודי שלום

השאלה הינה בתחום הייעוץ הפנסיוני ויש לקבל ייעוץ פנסיוני כזה מסוכן ביטוח או מיועץ פנסיוני בלבד

בברכה

אבנר בן חיון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.