• 20 במרץ 2014

  זכאות לפנסיה במקרה של נכות

  שלום
  חמי עבר מלפני שנה אירוע מוחי ונקבעו לו 86% נכות כללית. (למרות שזה קרה לו תוך כדי עבודה , בנסיעה -היה עובד כנהג , ביטוח לאומי לא מכיר בו כנפגע עבודה ) בן 62 ואינו עובד (לא מסוגל לעבוד, מוגבל בשדה ראיה +סוכרת). היה מבוטח לאורך השנים בהראל פנסיה . מסתבר שעדיין לא תבע מהם דבר. האם הוא זכאי לקבלת פנסיית נכות? זקנה?פיצוייים? מה ההבדל בין אלו ומה יש לתבוע מהם?
  תודה רבה

  20 במרץ 2014
 • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 23 במרץ 2014

  זכאות לפנסיה במקרה של נכות

  רחל שלום

  על חמך להגיש בקשה לפנסית נכות לקרן הפנסיה בצירוף האסמכתאות המעידות על היותו נכה ובכלל זה מסמכים רפואיים, החלטות המל"ל, ומה טוב גם חוות דעת רפואיות על ידי מומחים רפואיים אשר יבססו את היותו נכה.

  בעקרון, אם הוא היה מבוטח פעיל בקרן הפנסיה בעת הנכות וטרם הגיע מועד גיל הפרישה שלו (על כל מבוטח בקרן פנסיה חדשה יש מסלול פנסיה החל עליו עם גיל פרישה) אזי הוא יהיה זכאי לפנסית נכות.

  ככל שהגיע גיל הפרישה שלו אזי הוא זכאיח להגיש בקשה לפנסית זקנה.

  ככלל תשלומי גמלה נכות כללית מהמל"ל (להבדיל מתשלומי גמלת נכות מעבודה) - אינם מקוזזים מתשלום פנסיה נכות המגיעה למבוטח על פי תקנון הקרן ככל שמגיעה.

  על מנת להגיש תביעה את יכולה לפנות אל שירות הלקוחות של הקרן או אל אתר האינטרנט ולהוריד משם את הטפסים להגשת תביעה יחד עם מערכת הכללים להגשת תביעת נכות המפורסמת באתר האינטרנט של הקרן

  בהצלחה

  23 במרץ 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?