אי תשלום לקופת פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • קושקה

  נשלח ע"יקושקה 14:38, 27 במרץ 2014

  שלום! אני עבדתי בחברת ניקיון כי מנקה במשמרת ערב 3 שעות ליום, 5 ימים בשבוע. לאחר 3.5 חודשים הודעתי בפקס שקיים לי חשבון פעיל בקופת פנסיה (היות וזה היה מקום עבודה שייני בו זמנית) ושלחתי לגיזברות דו"ח אחרון מחשבון זה ולמרות זאת אמרה לי חשבת שכר שהחברה פותחת חשבון רק לאחר 6 חודשים עבודה וגם אז לא מפרישה רטראואקטיבית על כל התקופה אלא רק עבור חודשיים כל חודש בחצי שנה השניה של עבודה-כלאמר רק העובד שמסיים שנה שלמה של עבודתו בחברה יקבל העברה סכום מלא של תגמולים ופיצויים עבור שנה. אני לאחר 4 חודשים חליתי בשפעת ל-3 ימי עבודה ומפקחת אסרה עלי לחזור לעבודה באותה חברה שבה ניקיתי ולא נתנה לי מקום אחר לעבודה ונאלצתי לכתוב מכתב התפטרות. האם בכל זאת אני יכולה לדרוש מחברת ניקיון לפתוח לי חשבון פנסיה ולהפריש 14.33%מהשכר לתגמולים ולפיצויים על 4 חודשים מלאים שעבדתי? ובמקרה שחברה תסרב אני האם אני יכולה לתבוע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:14, 28 במרץ 2014

  שלום רב

  בענף הנקיון קיים הסכם קיבוצי כללי בין ארגון חברות הניקיון לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה שנחתן בחודש יולי 2013 הוראותיו של ההסכם נכנסו לתוקף עם חתימת צו ההרחבה בחודש פברואר 2014. ולכן יש לבדוק מהו המועד בו הועסקת ואיזה הוראות הסכם חלו עליך באותו מועד.

  בהחלט יתכן כי קיימת לך זכות שאותה אתיכולה לתבוע ממעסיקך בגין אי הפרשת דמי גמולים לקרן הפנסיה- אולם לשם כך יש לבדוק את הנתונים המדויקים

  ניתן במצבים אלה להעזר בשירותי ההסתדרות הכללית או ארגוני סיוע משפטי אחרים - ראי פירוט בקישור המצ"ב

  http://www.kolzchut.org.il/

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.