עמלות גבוהות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 11:40, 30 במרץ 2014

  שלום רב יש לי ביטוח מנהלים עם מקדם קיצבה מובטח דמי ניהול קבועים מצטבר: 1.30%, דמי ניהול מהפרמיה 8% לאחרונה גיליתי שהדמי ניהול מאוד גבוהים ופניתי לסוכן הביטוח להפחית אותם סוכן הביטוח טוען שמכיוון שסוג הביטוח שלי הוא "מובטח" אזי אין סיכוי להוריד את דמי הביטוח. האם נכון הדבר? האם החוק שמגביל את סכום העמלה אינו תופס כאן? האם "שכרו לא יוצד בהפסדו" כל הכסף של מקדם מובטח יוצא בעמלות בחישוב לטווח הארוך? תודה מראש על תשובתכם שרון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:06, 30 במרץ 2014

  שלום רב

  דמי הניהול בפוליסת ביטוח קבועים בפוליסה עצמה ונתונים לשינויים בהתאם לשיקולים מסחריים של חברת הביטוח (ובכפוך להוראות הדין החל).
  בהתאם לרפורמה בדמי ניהול בקופות ביטוח (ובכללן קופות גמל שהינן קופות ביטוח) נקבעו דמי הניהול המירביים בביטוחי מנהלים כך שהחל מיום 1 בינואר 2014, דמי הניהול המירביים שניתן יהיה לגבות - עד 1.05% מהצבירה ועד 4.00% מההפקדות.

  הרפורמה בדמי הניהול אינה חלה על פוליסות ביטוח שהוצאו לפני יום 1/1/2013.

  השאלה שלך הינה שאלה מסחרית- היינו, מה הסיכויים שחברת הביטוח תסכים להפחתת דמי הניהול והדבר נתון לכוח המיקוח הקיים.

  מעבר לכך השאלה בדבר הכדאיות של הותרת פוליסת הביטוח שמחד הינה עם מקדמים מובטחים אך מאידך עם דמי ניהול גבוהים - הינה שאלה מתחום הייעוץ הפנסיוני ומומלץ לפנות ולקבל עליה תשובה מיועץ / משווק פנסיוני

  בברכה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
 • 12:12, 30 במרץ 2014

  עזרת לי מאוד, תודה רבה .שרון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.