ביטוח מנהלים לאחר עזיבת עבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 18:13, 2 באפריל 2014

  התפטרתי מעבודתי. המעסיק משאיר את כספי הפיצויים בביטוח מנהלים. אם הייתי מושכת את כספי הפיצויים, לא הייתי משלמת מס, כיוון שהסכום יוצא פחות מהתקרה השנתית של כ- 12000 שח. בכל מקרה, החלטתי שלא למשוך את כספי הפיצויים, ולשמור אותן בביטוח מנהלים, על מנת שאקבל אותם כקצבה לכשאגיע לגיל הפנסיה. 1. האם במצב זה, עדיין צריך לבצע התחשבנות עם מס הכנסה? 2. במידה ולא אמצא עבודה, או שאפסיק עבודתי (עד הפנסיה), האם מקדם ההמרה נשמר לי ? (למרות, אי הפרשות נוספות עד גיל הפנסיה. ידוע לי שהזכויות בנושא ביטוח נכות ומוות נפגעות, אבא האם גם מקדם ההמרה נפגע?) תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:22, 2 באפריל 2014

  שלום רב

  1. בעקרון בעת סיום העבודה יש לבצע התחשבנות עם מ"ה בקשר לכספים (יעוד הכספים) שבקופה - אך בענין זה יש להתייעץ עם יועץ מס

  2. ענין ביטוח המנהלים- ראשית, בכפוף לקבלת ייעוץ פנסיוני מלא מבעל רשיון פנסיוני, יש לבדוק בהקדם את האפשרות להמשיך ולהפקיד כספים בפוליסה על מנת לשמור אותה בתוקף לנוכח המקדמים המובטחים הקבועים בה.

  על פניו ובאופן כללי בלבד יצוין גם אם אם אי אפשר כברק להפקיד או שתחליטי שאת לא רוצה להמשיך להפקיד המקדמים הקבועים בפוליסה נשמרים ביחס לכספים הצבורים בה כך שבעת ההגעה לגיל פרישה תהי זכאית לקצבה על בסיס הסכום הצבור במכפלת המקדם הקבוע כבר כיום

  יחד עם זאת לצורך מתן תשובה מדויקת יש לבחון את תנאי הפליסה עצמה ולקבל ייעוץ מבעל רשיון פנסיוני

  בהצלחה

  אבנר בן חיון, עו"ד


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.