החלטת הקרן לגבי מועד האירוע המזכה הוא מועד אכע - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 13:15, 3 באפריל 2014

  הרקע: הוגשה לקרן הפנסיה בקשה למימוש הזכויות בגין אכע ובה פורט מועד כניסה לאכ"ע. קרן הפנסיה השיבה בכתב כי בגין מועד הכניסה לאכע הבקשה לנכות הוגשה מחוץ לתק' ההתיישנות ולכן הבקשה לנכות התיישנה. כאשר תוך ההליך משפטי הקרן הסירה את ההתיישנות (בגין שהוכח שהנכה לא ידע את כל העובדות שהיה עליו לדעת בכדי להגיש תביעה בתוך תקופת ההתיישנות) והזמינה את הנכה לועדה. שאלתי מבוססת על הלכת אסולין (האוסרת על הקרן מלחרוג מתוצאות הבדיקה שמסרה) והיא : בנסיבות שלעיל בהם הקרן קיבלה את מועד כניסה לאכע ונסמכה עליו בהליך המשפטי כסיבה לטעון להתיישנות- האם בוועדה הקרן תהיה מנועה מלשנות את מועד הכניסה לאכ"ע קרי תהיה מנועה מלקבוע מועד אחר לכניסה לאכע השונה מהמועד עליו היא נסמכה טרם הועדה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:19, 3 באפריל 2014


  שלום רב,

  בקרן פנסיה מנוהלת זכויות עמיתים בנאמנות- כאשר החובה היא כלפי כלל העמיתים.

  הבדיקה של הגורם הרפואי בקרן (בין אם הוא נקרא 'רופא הקרן' או ה'וועדה הרפואית') היא גם בין היתר לגבי קביעת המועד תחילת הזכאות לפנסית הנכות- היינו, המועד שבו איבד המבוטח את כושרו לעבודה בעבודתו או בעבודתה מתאימה אחרת וגו' כהגדרת המונח 'נכה' בתקנון הקרן.

  בהתאם לדבריך הסיבה לכך שקרן הפנסיה משכה את טענת ההתיישנות היא בשל העובדה כי התקיים החריג לטענת ההתיישנות הקבוע בחוק ההתיישנות. אך אין בכך בכך כדי 'לחשק' את קרן הפנסיה מלקבוע, על פי חובת הנאמנות שלה כנ"ל, מהו המועד האמיתי שבו איבד המבוטח את כושרו לעבוד.


  בברכה, אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
 • 17:42, 4 באפריל 2014

  לא שאלתי לגבי קיום החריג.
  שאלתי היתה האם בגין הלכת אסולין וקביעת הקרן כי מועד אכע חל במועד X
  ניתן לחשק את קרן הפנסיה מלקבו מועד אכ"ע אחר.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:43, 7 באפריל 2014


  הנבתי ולכן עניתי כפי שעניתי- לנוכח חובת הנאמנות של הקרן כחלפי עמיתי ההיא לא יכולה להתעלם מהמועד האמיתי של הנכות

  תגובה
 • 15:56, 7 באפריל 2014

  היות והמועד האמיתי של כניסה לאכע זהו המועד שהקרן כבר אישרה, אין כל בעיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.