שחרור כספי פיצויים מחברת הביטוח מגדל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אברהם טימור

  נשלח ע"יאברהם טימור 19:28, 9 באפריל 2014

  שם תוכן הודעה:הנני בן 68. לפני למעלה מ-10 שנים, עבדתי תקופה קצרה בחברת אלם תעשיות אלקטרולומיניסצנטיות בע"מ בירושלים. החברה הפרישה עבורי כ-6,000 ש"ח לחב' מגדל, הרוב לפיצויים. מעט לתגמולים. החברה הפסיקה לפעול לפני כ-8 שנים., לא נסגרה רשמית, וברשם החברות מופיעה כבעלת חובות אגרה משנת 2007 עד היום. מספר תאגיד 511957136. חברת הביטוח מסרבת לשחרר הפיצויים ללא אישור מהחברה, שקיימת רק על הנייר של רשם החברות ולא נסגרה רשמית. אין משרדים, אין עובדים ואין עם מי לדבר. חברת מגדל מפנה אותי לקבלת צו מבית הדין לעבודה. זה מילכוד 22. אין הוכחה לסגירתה כי רשומה ברשם החברות, ואין הוכחה לפעילותה. האם בית הדין יתן לי צו לשחרור הכספים אם אצהיר על כך? מי אני שאצהיר על חברה אבודה? יבדקו אצל רשם החברות היא עדיין רשומה, ואין סימוכין לסגירתה, פרט למציאות בשטח. תודה. אבי טימור.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  19:37, 9 באפריל 2014

  ערב טוב,

  מבלי להכיר העובדות הרלבנטיות, על פני הדברים מציע לכבודו להגיש לבית הדין תביעה הצהרתית במסגרתה ייתבקש בית הדין ליתן צו המורה לקופה כי כל הכספים הצבורים בחברת מגדל, בפוליסה האישית על שמך, שייכים לך וכי על הקרן לשחרר כספים אלו לזכותך.
  בתי הדין נוהגים בגישה ליברלית למדי בבקשות מסוג זה, ובהיעדר התנגדות קיים סיכוי כי הבקשה תתקבל.


  חג שמח,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.