פגיעה עתידית עקב הפסקת תשלום לקרנות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מאמא

  נשלח ע"ימאמא 14:01, 10 באפריל 2014

  שלום בעשר השנים האחרונות עבדתי והפקדתי לקרנות הפנסיה וביטוח המנהלים. לפני חצי שנה חברה שעבדתי התחילה תהליך פירוק ומאז אני לא יכולה להפקיד כי הקרנות עדיין על שמן (לא יכולה להפקיד עצמאית או לתת למקום העבודה החדש להפקיד) מגדל אומרים שהם צריכים 161 וכל מיני מכתבים שאני פשוט לא מצליחה להשיג משום מקום (אין חברה, המפרק לא נותן וגם העורך דין לא עוזר בקיצור אני רודפת אחרי כולם - מילא השאלה שלי היא איזה פגיעה בדיוק אני הולכת לספוג כי אני מבינה שאני אפגע מזה אבל אני לא ממש מבינה במה ואיך וכמה ומתי (אני משערת שמתישהו זה יסתדר אבל זה עלול לקחת זמן) מה האפשרויות שלי? קרן ההשתלמות אני מבינה שפחות במשחק הזה של פגיעה אלא פשוט כמה כסף הופקד זה מה יש לי - או שגם שם יש עניין של פגיעה עתידית? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  09:04, 20 באפריל 2014

  בוקר טוב,

  ישנה חשיבות לשמירה על רציפות ביטוחית, בפרט בכל הנוגע להפקדה לקרן פנסיה.
  ככל וסיימת עבודתך אצל המעסיק המצוי בהליך פירוק, וטרם קיבלת טופס 161 מוצע לפנות אל הקרן בצירוף אסמכתאות בעניין סיום העבודה לרבות העתק הבקשה לפירוק וכו' ובצירוף מסמכי הקבלה של המעביד החדש.
  במידה וחרף הפנייה לא תיאות הקרן לבצע פעולת העברת הבעלות, שמורה לך הזכות לפנות לגורמים הרלבנטיים לרבות הפיקוח על הביטוח בעניין.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.