הפרשות לביטוח מנהלים רטרו - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גלית אגיבייב

  נשלח ע"יגלית אגיבייב 18:26, 24 באפריל 2014

  שלום רב, אני עובדת במשרת סטודנט מזה שנה וחצי. לפני כחודשיים המעסיק שלי נזכר שהוא לא הפריש לי עדיין כספים לפנסיה. אז הוא פתח לי ביטוח מנהלים, ההפרשות בביטוח מנהלים הם מחודש 3/14 ולא חצי שנה לאחר שהתחלתי לעבוד כפי שאמור להיות. היום אני מסיימת לעבוד אצלו והוא טוען שהוא לא יכול להפריש לי כסף רטרו, המקסימום שיוכל להפריש זה החל מ1/14. ככה יוצא שאני מפספסת שנה שלמה שלא קיבלתי בעבודה ביטוח פנסיה. האם זה חוקי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  19:14, 24 באפריל 2014

  שלום רב,

  בהתאם לצו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק המועד לתחילת ההפרשה הינו לאחר חצי שנת עבודה במקום (אלא אם התחלת עבודתך כאשר הינך מבוטחת פעילה בקרן פנסיה, שאז ההפרשות הינן מהיום הראשון).
  במידה והמעביד הפר חובתו בהתאם לצו, ואין אפשרות טכנית להפקיד הכספים רטרואקטיבית בקרן, ניתן לדרוש פיצוי בגובה חלק המעביד (גמל + פיצויי פיטורים) בהפרשה.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.