תביעה בשל פיגורים בתשלום פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 22:53, 27 באפריל 2014

  שלום רב, עבדתי במקום עבודה במשך שנתיים וחצי. יולי 11 המעסיק החל לשלם לי פנסיה החל מינואר 12 כלומר כחצי שנה אחרי. הגעתי עם קופה ממעסיק קודם שהיתה בטטוס לא פעיל. כשאלה ראשונה - האם חייב המעסיק לשלם לי חצי שנה זו רטרואקטיבי? שאלה שניה והחשובה יותר - המעסיק כפי שעושה לכל עובדיו מפריש את הכספים אחת ל... את חודשים 1-8 של 2012 הפריש לי המעסיק רק באוקטובר 12. את השאר באמצע 2013. כנל את שנת 2013 - תמיד שילם 2-3 חודשים יחד ובפיגור של מס' חודשים. את הסכום שהיה אמור להצטבר בכל תקופת פיגור כזו - הפסדתי. להערכתי מדובר בסכום קטן אם אני מסתכל על תקופה של שנתיים וחצי אך מצד שני קודם כל זה כסף שהפסדתי ויתכן והוא הרוויח ומעבר לכך יש לי עילה לדרוש ולתבוע. האם מישהו יודע להמליץ או לספר מתוך נסיון מה יכולה להוליד תביעה שכזו? האם שווה להכנס לזה הרי מדובר בעבירה פלילית למיטב ידיעתי מהסוכן החדש שלי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  09:09, 4 במאי 2014

  שלום רב,

  1. בהינתן כי לא חל הסדר מיטיב המקנה זכות להפרשה פנסיונית במועד מוקדם יותר, הזכאות מכוח צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק הינה לאחר חצי שנת עבודה. הסייג הקבוע בצו, בעניין זכות להפרשה מהיום הראשון, הינה במקרה בו במועד הקבלה לעבודה העובד מבוטח בקרן פנסיה ונראה כי תנאי זה לא התקיים בעניינך.

  2. בהתאם לסעיף 19א' לחוק הגנת השכר, לקופת הגמל האחריות לטיפול במקרה של איחור במועד ביצוע ההפקדה הפנסיונית. בנסיבות אלו מציע לפנות לקרן בעניין.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.