חובת דיווח - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 13:38, 14 במאי 2014

  שלום אני עומד כעת בפני חתימת חוזה פנסיה מקיפה,יש לי היסטוריה רפואית עם נכות לצמיתה של 19 אחוז נכות עבודה בתאונת עבודה(נכות כף רגל+פגיעה עצבית בראש) בנוסף יש לי נכות כללית 30 אחוז על ניתוח להסרת פריצת דיסק בגב שעברתי, כעת אני מפחד לדווח על כך לסוכן הפנסיה שבמקום עבודתי על מנת שלא יהייה לי בעיות בנושא עם העבודה הקיימת, יש לציין שאני כשיר לעבודתי-מפעיל חדר בקרה ועוסק בה כבר 4 חודשים כעת עליי להיפגש עם הסוכן ואנני יודע מה עליי לעשות?. אשמח לתשובתכם הכנה והמהירה,האם עליי לדווח על כך? האם אשלם אני עו החברה פרמייה יותר גבוהה בגלל זה? האם יבטחו אותי בכלל?? האם הסוכן חייב להעביר מידע זה למקום עבודתי או שיש חיסיון רפואי?? תודה .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  11:38, 22 במאי 2014

  שלום רב,

  אין חולק כי חלה עלייך חובת ההגינות, הנאמנות, ומסירת מידע מהימן לסוכן ולקרן.
  בנסיבות אלו, מציע לשתף יועץ פנסיוני בלבטייך, כדי שתימצא הסדר מתאים עבורך.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.