אי תשלום קרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יצחקי אינס

  נשלח ע"ייצחקי אינס 13:36, 9 ביוני 2014

  שלום, בעלי התחיל לעבוד בעבודה חדשה מתאריך 11/2013 עד 06/2014. מעסיקו לא שילם שילם קרן פנסיה עבורו עד היום. חשוב לציין שלבעלי לא היתה שום הפקדה לפנסיה לפני כן. שאלה: מה הדרך לדרוש ממעסיק בכל זאת להעביר כספים לקופה? עובד חדש בחברה, לאחר כמה זמן חותם על הסכם עבור קרן פנסיה? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:48, 10 ביוני 2014

  שלום רב

  ככל שלא חל על מקום העבודה בו הועסק בעלך הסכם קיבוצי או לא היה קים בין בעלך לבין מעסיקו הסכם אישי המחייב הפקדות לקרן פנסיה, אזי יחול צו ההרחבה לפנסיה חובה.

  בהתאם להוראות הצו- במצב המתואר (בו עובד מתקבל לעבודה ללא ביטוח פנסיוני פעיל), חובת המעסיק לביצוע הפרשות היא החל מתום החודש השישי להעסקת העובד. היינו, בתום חודש מאי 2014. היינו בגין חודש יוני 2014 בלבד ולפיכך ניתן לבקש מהמעסיק לבצע הפרשות בגין חודש זה לקרן פנסיה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.