הפרשות לפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רומן

  נשלח ע"ירומן 09:57, 17 ביוני 2014

  עבדתי 9 חודשים מאוגוסט 2013 עד אפריל 2014 בחברת כח-אדם, לאחר מכן נקלטתי בחברה. בפועל הופרשו רק שני תשלומים לקרן הפנסיה. האם חברת כח האדם מחוייבת לשלם רטרואקטיבית על כל 9 חודשי העבודה שלי דרכם? בתודה מראש, רומן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:58, 17 ביוני 2014

  צו ההרחבה לפנסיה חובה מחייב תשלום לפנסיה החל מתום החודש השישי לעבודתו של העובד, אלא אם כן, העובד התקבל לעבודה עם ביטוח פנסיוני פעיל שאז חובת ההפרשה לפנסיה היא מחודש העבודה הראשון

  תגובה
 • 14:32, 24 ביוני 2014

  שלום,
  העבודה דרך חברת כח אדם הינה העבודה השניה שלי והתחלתי לעבוד בה כאשר אני כבר מועסק במקום אחר. בעבודה הראשונה קיים ביטוח פנסיוני מהיום ראשון להעסקתי. כלומר, כשהתקבלתי לעבודה היה לי ביטוח פנסיוני פעיל ממעסיק אחר. האם במצב זה חלה על חברת כח אדם החובה לשלם רטרואקטיבית על כל 9 חודשי העבודה דרכם?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו״ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:03, 24 ביוני 2014

  כן. החובה גם חלה מהחודש הראשון לעבודתך שם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.