משיכת כספי פנסיה בלי לשלם מס? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • לינור

  נשלח ע"ילינור 04:06, 18 ביוני 2014

  שלום אני נכה בת 50 עם 90% נכות קבועים לצמיתות, כלומר הבנתי שאני זכאית למשיכת הכספים שלי ללא מס 35%, יש לי כ- 6 קרנות פנסיה קטנות שברצוני למשוך, כיצד למשוך כדי לא לשלם את ה- 35% מס? האם עלי לפנות למס הכנסה קודם או לחברת הפנסיה (מגדל פסגות וכדומה)? אודה מאוד לעזרתך מר עו"ד אבנר היקר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:59, 18 ביוני 2014

  לינור שלום

  ראשית ועיקר יש לבדוק היטב באם לא קיימת לך זכאות לתשלום פנסית נכות מאחת מקרנות הפנסיה, זאת משום שבקרן פנסיה קיימת זכאות לתשלום פנסית נכות במקרה שבו המבוטח עונה על הגדרת המונח נכה ובאם הוא היה במעמד של מבוטח פעיל בעת קרות האירוע.

  בנוסף, גם אם לאחר בדיקה יתברר כי אין לך זכאות לפנסית נכות אזי יש לבדוק האם כדאי לך למשוך כספים מקרן הפנסיה הואיל בעקרון החסכון שם מיוד לתשלום פנסיית זקנה חודשית בהגיעך לגיל פרישה (החל מגיל 60)

  הייתי ממליץ לך לקבל ייעוץ פנסיוני מבעל רשיון - משווק / יועץ פנסיוני לפני משיכת הכספים

  ככל שבדקת היטב את שתי הנקודות ובכל זאת תרצי למשוך את הכספים , אזי יש לפנות למוקד שירות הלקוחות של כל אחת מקרנות הפנסיה המדוברות ולבקש מהן לבדוק את הפרוצדורה של משיכת הכספים.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.