פנסיה חובה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יפה

  נשלח ע"ייפה 19:13, 18 ביוני 2014

  אני עובדת במשרד 3 שנים ומעסיק לי מפריש לי לפנסיה למרות שבתלוש מופיע לי ביטוח פנסיונרי אבל בפועל אין לי קופה מה עלי לעשות למרות שאמרתי לו מספר פעמים להפריש לי והוא אומר לי כל הזמן יהיה בסדר אבל בפועל זה לא בסדר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:20, 19 ביוני 2014

  יפה

  מעבר לכך שמעסיקך מפר חובה ברורה הקבועה בצו הרחבה וצפוי לתביעה אזרחית, הרי שהוא גם עובר עבירה פלילית לפי סעיף 25ב'(ג) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958. עבירה שהעונש המקסימלי בגינה שנתיים מאסר או פי 5 מהקנס הקבוע בסעיף 61(א)(4) בחוק העונשין (226,000 ש"ח כפול חמש!)


  מעבר לכך כל עוד לא משולמים בגינך כספים לקרן פנסיה את מפסיקה זכויות. אי צבירת תקופת אכשרה אי צבירת זכויות לפנסית זקנה וחשוב לא פחות, לא חל עליך ביטוח למקרה של ח"ו נכות או פטירה

  עליך לעמוד על זכויותיך ולדרוש את ביצוע ההפקדות החל ממועד תחילת הזכאות

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.