• נדב

  נשלח ע"ינדב 20:42, 19 ביולי 2014

  אני עבדתי במקום עבודה וקבלתי מהם שתי תלושים עבור תקופה חודשים הבעיה היא שהמעסיק ניכה מהמשכורת שלי סכום 300 שח עבור פנסיה זה מה שכתוב בתלוש גם כן כתוב הפרשות מעביד בערך 700 שח שעזבתי את מקום העבודה התקשרתי לחברת הביטוח לברר כמה יש לי בקופה אהל הופתעתי שאמרו אין שום חשבון ושום אגורה אצלם כלומר המעביד לקח את הכסף לא יודע לאן חשוב לציין כי התקשרתי למעביד והתובה שלו היתי תוכנית הפנסיה תתחיל לאחר 3 חודשים מיום העבודה למרןת שהם לקחו ממני מחודש הראשון ולא העבירו אותה לחברת הביטוח מה נתן לעשות ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:11, 22 ביולי 2014

  שלום רב, ככל שקיימת לך זכאות להפקדות מהחודש הראשון לעבודה והמעסיק ניכה את הכספים - הריהו מחויב להעבירם לקרן הפנסיה.
  ככל שלא קיימת לך זכאות כזאת, הרי שתחילת ההפקדות לפי צו ההרחבה לפנסיה חובה היא לאחר 6 חודשים ולכן במקרה זה על המעסיק להעביר אליך את הסכומים שניכה ממשכורתך. יצוין כי ניכוי כספים שלא כדין ממשכורת עובד הינה עבירה על הוראות סעיף 25 לחוק הגנת השכר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.