חישוב פנסיה מ 2 קרנות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 09:08, 20 ביולי 2014

  שלום רב, שאלתי : יש לי ותק של 15 שנים בקרן פועלי בנין עבורם נקבע לי שכר קובע של X שקלים - ועוד 30 שנים בקרן מבטחים ותיקה עבורם נקבע לי שכר קובע של Y שקלים. בגדול כיצד נעשה החיבור בניהם? מה הנוסחה ? (תחת מגבלה של 70% משכר קובע)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:07, 22 ביולי 2014

  התשובה לשאלה קבועה בתקנון קרן הפנסיה (התקנון האחיד) של הקרן המשלמת. סעיף י"א לתקנון- עוסק בנושא רציפות הזכויות. ניתן להגיע לתקנון זה באתר האינטרנט של 'עמיתים' המנהלת את קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר. בעקרון, קצבת זקנה אמורה להיות צירוף של כל אחת מהפנסיות שבכל קרן פנסיה "ובלבד שלגבי מבוטח בקרן משתתפת שהיא קרן בשיטת שלוש שנים והשכר הקובע לחישוב קצבת מבוטח פעיל או לא פעיל בקרן משתתפת, לפי נסיבותהענין, לא יעלה על השכר הקובע לחישוב קצבת מבוטח פעיל או לא פעיל בקרן המשלמת, ובכל מקרה לא יפחת מהשכר הקובע לחישוב קצבת מבוטח לא פעיל בקרן המשתתפת. "
  הפרטים המלאים נקבעים בהתאם לתקנון האחיד. ניתן לפנות אל שירות הלקוחות של הקרן על מנת לקבל מידע נוסף. מומלץ, ככל שנדרש, לפנות גם לקבלת יעוץ פנסיוני עובר לפרישה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.