• תמיר

  נשלח ע"יתמיר 22:02, 22 ביולי 2014

  שלום אני עבדתי במקום עבודה חודשים ולקחו ממני בערך 275 שח כל חודש ממני והם הפרישו בערך 600 שח היום אני עזבתי את מקום העבודה האם מותר למשוך את הכספים האלה ואם הם חייבים במס

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:29, 23 ביולי 2014

  שלום רב. חסרים נתונים בשאלתך. אך ניתן להניח כי בוצעו בגינך הפקדות לקרן פנסיה בגין 2 חודשי העבודה שבהם נוכו ממך חלק תגמולי עובד והמעסיק הפקיד את חלקו לקרן. בהתאם להוראות הדין, ניתן למשוך כספים מקרן פנסיה באופן הבא: את הכספים שהופקדו ברכיב הפיצויים- לאחר סיום עבודה. את כספי התגמולים- כקצבה בלבד בהגיע העמית לגיל פרישה או ח"ו במקרה של תשלום פנסיה נכות או פנסית שאירים במקרה שקיימת זכאות לכך בהתאם לתקנון הקרן. משיכת כספים - חד פעמית- אינה מותרת בקרן פנסיה, למעט בחריגים מסוימים אשר נראה ואינם חלים בענינך (עמית המקבל פנסית מינימום (כ-4,000 ש"ח לחודש- רשאי להןן את היתרה הצבורה בקרן שמעל פנסית המינימום וכו').כמו כן, ניתן למשוך כספי תגמולים בפטור ממס במקרים 'סוציאלים' הכנסה מינימלית, נכות כו'. כל משיכה אחרת - היא משיכה שלא כדין- הממוסה במס מקסמיל של 35% לפחות.

  תגובה
 • 13:57, 25 ביולי 2014

  יש לי 2 שאלות האם אוכל למשוך את הפיצויים למרות עבדתי פחות משנה רק חודשים 2 האם מי שלא עובד מקבל פטור ממס

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:15, 27 ביולי 2014

  הזכאות למשיכת הכספים הצבורים ברכיב הפיצויים קבועה בהסכם העבודה / ההפקדה לקרן הפנסיה שחל בינך לבין המעסיק (הסכם אישי, הסכם קיבוצי כללי, צו הרחבה, צו הרחבה לפנסיה חובה).

  הפטור ממס לגבי משיכת כספי פיצויים - קבוע בתקרה של פיצויים פטורים ממס ולא קשור להיותך מועסק באותה העת

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.