דוח לחבר - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מעיין

  נשלח ע"ימעיין 14:11, 5 בספטמבר 2014

  שלום רב, בדוח לחבר השנתי רשום השכר וההפרשות במהלך השנה ההפרשות שלי אומנם נכונות אך השכר שרשום אינו תואם להפרשות והוא גם לא השכר ממנו הפרישו לי חברת הבטוח מפנה אותי למעסיק שטוען שאם ההפרשות נכונות זה מה שחשוב אך השכר המדווח לא יכול להשפיע באיזשהו דרך גם ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:09, 7 בספטמבר 2014

  שלום רב. בעקרון השכר הקובע לפנסיות נכות ושאירים בקרן הפנסיה הוא מכפלה של דמי הגמולים המתקבלים בשיעור דמי הגמולים (כך גוזרים את השכר המבוטח, כאשר בד"כ נקבע רף מינימלי שלא פחות מ-10%) ויתכן ומדובר על הפרשות שנעשו לפי צו הרחבה פנסיה חובה בשנים שבהם שיעורי ההפרדות לתגמולים היו נמוכים (סה"כ- עובד ומעביד) מ-10% ולכן השכר המבוטח שהינו כאמור מכפלה של רכיבי התגמולים (עובד - מעביד) מוכפל בשיעור 10% ולא בשיעור דמי הגמולים בפועל ולכן הוא למעשה יוצר שכר מבוטח נמוך יותר. ככל שלא מדובר בענין זה הייתי פועל קרן הפנסיה על מנת להסדיר ענין זה שיופיע גם בצורה ראויה בדוחות התקופתיים ובמערכות המידע של הקרן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.