אי תשלום פנסיה בזמן - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • טניה לרמן

  נשלח ע"יטניה לרמן 13:57, 7 בספטמבר 2014

  שלום, לפני שנה עבדתי בחברה ממשלתית 7 חודשים. מידי חודש הועבר סכום כסף לכלל ביטוח עבור פנסיה. מתחילת הדרך כלל אמרה שהכסף לא עובר ובחברה נאמר לי שהעניין בטיפול. עברה שנה והעניין עדיין בטיפול. במשכורות שלי יש כמובן חיוב עבור כלל ביטוח. כול ניסיון שלי לדבר עם החברה נענה ב-העניין בטיפול. מכלל ביטוח נמסר שהחברה אמרה שתעביר לה דוח פיזור אך זה טרם קרה. עד איזה שלב זה מוצדק שהעניין בטיפול? והבנתי גם שאני מפספסת את הריבית הכסף שלי היה אמור להרוויח בכלל ביטוח בנתיים. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:13, 7 בספטמבר 2014

  שלום רב. ניכוי התגמולים ממשכורת העובד ואי העברתם לקרן הפנסיה (יחד עם רכיבי התגמולים והפיצויים שמחויב בהם המעסיק כשלעצמו) - הינו הפרה של הוראות חוק הגנת השכר, כאשר בנוסף לתרופה האזרחית לה את זכאית (חיוב העברת הכספים לקרן בצירוף הפרשי התשואה שהפסדת בגין התקופה וכן חישוב בגין הנזקים שנגרמו כתוצאה מאי הצטרפותך לקרן) המעסיק צפוי אף לסנקציה פלילית משמעותית (קנס כספי כבד מאוד ואף קנס מאסר).הייתי שולח מכתב דרישה מפורט לחברה המנהלת להסדיר ענין זה ובכלל זה לפעול לגבית החוב של המעסיק ואולי אף תלונה לממונה על פניות הציבור באגף שוק ההון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.