העסקת עובדת על ידי הורה בגן - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 17:24, 28 באוקטובר 2014

  אני כהורה מעוניין להעסיק עובדת בגן ילדים פעמיים בשבוע שתעזור לבן שלי בגן. האם אני חייב בכל הסוציאליות לרבות פנסיה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:18, 29 באוקטובר 2014

  שלום רב, בהעדר מקור נורמטיבי אחר הקובע זכאות לחובת ביצוע הפרשות פנסיוניות בגין עובד, חל צו ההרחבה לפנסיה חובה. הצו קבוע כי כל הוא חל על כל עובד בכל מקום עבודה, למעט עובד שגילו מתחת ל-21 או עובדת שגילה מתחת ל-20, או מי שפרש מעבודתו בגיל פרישת חובה ומקבל קצבת (קצבה משמע למעט קצבה מהביטוח הלאומי). ולכן השאלה ככל שמתקיימים יחסי עובד- מעביד בינך לבין הסייעת (ונראה שאין סיבה שלא יוגדרו יחסים אלה כיחסי עובד מעביד), וככל שלא התקימו התנאים המחריגים עליך לבצע הפרשות לפנסיה לפי צו ההרחבה.
  לגבי הפרשות סוציאליות אחרות, בעקרון הפורום כאן הוא לדיני פנסיה וקופות גמל, וככל הנראה כוונתך להפרשות אחרות הנובעות מכוח יחסי עובד מעביד (ביטוח לאומי, מס שכר, ימי חופשה, מחלה, נסיעות, הבראה וכו'), ולפיכ הייתי מיעץ לך לקבל יעוץ בפורום דיני עבודה בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.