האם שבירת קרן הפנסיה משתלמת? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ינון

  נשלח ע"יינון 15:07, 30 באוקטובר 2014

  הי, השאלה היא מה יותר משתלם לפדות את הפנסיה הקצבתית לפני גיל פרישה או להמתין לקצבה ולשלם עליה מיסים. הנתונים: - שכר גבוה יחסית - הכסף ישמש להשקעה באפיק סולודי (כמו קניית דירה) כדי להוות תחליף לקצבה אם אני מבין נכון, המס על פנסיה קצבתית גדולה יותר מהמס השולי מהסיבה שבמקרה ואין לך פנסיה אתה מקבל קצבת זקנה (ע״ס 1500 ש״ח) ואילו הסכום המוכר הפטור ממס על הפנסיה הוא נמוך יחסית. כלומר, יצא שהמס העל הקצבה החודשית הוא גדול יחסית עבור קצבה של 20,000 ש״ח. אם אמשוך את הכסף בכל שנה עד גבול המדרגה של 35% מס׳ (כלומר אשלם על המשיכה בדיוק 35%) אשלם פחות מס על הכסף? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:35, 31 באוקטובר 2014

  ינון שלום, יש לקבל יעוץ פנסיוני פרטני על ידי 'בעל רשיון' (משווק פנסיוני (סוכן ביטוח או משווק פנסיוני שהוא עובד של הגוף המוסדי הרלוונטי) או על ידי יעוץ פנסיוני)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.