ביטוח מנהלים - שינויים בשכר - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 08:03, 12 בנובמבר 2014

  שלום ברשותי ביטוח מנהלים משנת 1992 פוליסת מיטב עדיף של כלל. לפוליסה מופקדים כספים על ידי המעביד בצורה מסודרת. 5% - מעסיק , 5% - עובד , אובדן כושר עבודה- עובד . (אני יודע שהמעסיק משלם היום יותר מ-5% , רשמתי בערך) השנה אני מגשים חלום והתחלתי ללמוד באוניברסיטה. ב-7 חודשים מתוך 12 בשנה אני אעבוד משרה חלקית של כ-70% בכל חודש. זה יכול להיות גם 60% בחודש זה או אחר. משמעות הדבר , שבכל חודש יש לי משכורת אחרת וההפרשות בהתאם. כיצד עלי להתנהל מול הביטוח? הם ייראו בכל פעם הפקדה אחרת ויחשדו בבעיה בהפקדות. או לחילופין ידווחו על חוב. מכיוון שההפרשות (5% +5%) ייעשו מסכום קטן יותר, האם אני יכול להשלים את ההפרש עד לסך המשכורת הרגילה שלי? האם יש לכם טיפים נוספים בנושא? אשמח לעזרתכם, אנא אל תפנו אותי לסוכן הביטוח שלי 

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנ ר בן חיון,מנהל הפורום

  10:44, 13 בנובמבר 2014

  לא ניתן להשיב על שאלה כזו בפורום. לשינוי יכולות להיות השלכות לא מבוטלות במיוחד לנוכח העובדה שמדובר בפוליסה וותיקה. יש להסדיר את הנושא באמצעות סוכן ביטוח שמבין בנושא. ניתן גם ליצור קשר ישירות (עדיף בכתב) ולהסדיר את שמירת מלוא הזכויות בפוליסה עקב השינוי. מומלץ ביותר לשכל הסדר / סיכום יבוא לביטוי על הכתב. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.