קופת גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שלמה

  נשלח ע"ישלמה 18:25, 3 בדצמבר 2014

  ברשותי קופת גמל לא פעילה מזה 20 שנה. בגלל סיבות אישיות עזבתי את עבודתי כשכיר לפני שנתיים ומאז אני לא עובד. (כמובן שהכספים בקופה דרושים לנו באופן דחוף) פניתי לחברה המנהלת את הקופה כדי למשוך את הכספים אך מתברר שהקופה רשומה ע"ש המעביד הקודם מאותה תקופה. מעביד זה כבר לא קיים מעל 10 שנים ולא ניתן לפנות לשום גורם כדי לקבל אישור לשחרר את הכספים. איך אוכל למשוך כספים אלה ללא אישור מהמעביד שכבר לא קיים? בברכה ,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:41, 5 בדצמבר 2014

  בעקרון שירות הלקוחות של החברה המנהלת אמור להדריך אותך כייצד לנהוג. לכל חברה יש את הנוהל שלה בענין זה. על פי רוב במצב כזה של מעביד שאינו פעיל מפנים את העמית לביה"ד לעבודה לקבל צו /פס"ד המצהיר על זכאותו של העובד לקבלת הכספים. מדובר בהליך פשוט ויחסית מהיר (מס' חודשים).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.