חוות דעת על בחירה בקרן הפנסיה-מיטב דש - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • פאי

  נשלח ע"יפאי 16:50, 23 בדצמבר 2014

  שלום, נוכח דמי הניהול הנוחים מאוד אני שוקל להצטרף לקרן הפנסיה מיטב דש. (אני בן 29 שכר ברוטו 13000 רווק ללא ילדים) משווקי פנסיה של חברות אחרות מסתייגים מהרעיון - יש סיבה אמיתית להסתייגותם מהקרן (חוץ מגובה דמי הניהול שפוגעים בהם)? האם עלי לחשוש ממעבר לקרן יחסית קטנה ביחס לקרנות כמו מגדל כלל פניקס וכדו׳... מה דעתך ? תודה פאי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:32, 24 בדצמבר 2014

  שלום רב. השיקולים לבחירת איזה קרנות הפנסיה מגוונים ואינם נשענים אך ורק על גובה דמי הניהול (שהוא יסוד חשוב בבחירה אך לא בלעדי). בין יתר השיקולים יש לבחון את גודל הקרן, איכות השירות וניהול התפעול של הקרן, תשואה בגין העברה, רמת סיכון וכו'. את הבחירה יש לעשות לאחר קבלת יעוץ פניסוניעל ידי בעל רשיון משווק או יועץ פנסיוני אשר יתן בידך גם מסמך הנמקה להמלצתו. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.