דחיית פנסיית נכות עקב אי אכשרה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • הקס

  נשלח ע"יהקס 09:24, 2 בינואר 2015

  שלום רב, חברת הביטוח אישרה כי המקרה שלי הוא אכן אובדן כושר עבודה אולם מאחר ותחילת הנכות פריקת הכתף שעברתי הייתה לפני מועד הכיסוי וטרם חלפו 60 חודש תקופת אכשרה התביעה נדחיית. שאלתי היא האם יש מקום לערער על ההחלטה מכיוון שהפריקה הקודמת שעברתי היתה לפני 8 שנים (התיישנות?) ורק לאחרונה בעקבות פריקה חדשה שעברתי ובהמלצת מומחה עברתי ניתוח שגרם לי לאי כושר זמני. אודה לתשובתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:32, 4 בינואר 2015

  אין התישנות לגבי תקופת אכשרה. ככל שהמציאות הינה כזאת- מציע לך לנסות להוכיח ולבסס טענה רפואית שאין קשר בין המצב הרפואי שלך קודם למועד ההצטרפות לבין הנכות שאירעה בטרם תום תקופה האכשרה

  תגובה
 • 05:40, 5 בינואר 2015

  תודה רבה,
  ואם יש קשר אבל הייתה החמרה במצב בזמן עבודתי הנוכחית? נראה לכם שכדאי להגיש ערעור או שהנושא אבוד מראש? מה גם שלא נראה לי שחתמתי על טפסים בנושא, אלה שסוכנת הביטו שלי אמרה שהתקנון נמצא באתר והוא קובע.
  ןשוב תודה רבה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:36, 5 בינואר 2015

  בעקרון זה הרעיון של מחלה קודמת שהיא נועדה להגן על עמיתי הקרן מפני עמיתים שעלולים להגיע למצב נכות כתוצאה שממחלה או מום שקדמו למועד ההצטרפות. בכל מקרה מומלץ להתיעץ עם עו"ד מבין בתחום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.