משיכת קרן פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גליה

  נשלח ע"יגליה 09:41, 12 בינואר 2015

  אימי נפטרה לפני כחודש בגיל 62, אני האפוטרופוס שלה (בת 30) מזה 10 שנים על גוף ורכוש. לפני כשנה וחצי בקשתי למשוך את כספי הפנסיה שלה מקרן הפנסיה בה היתה מבוטחת והם השהו את משיכת הכספים בגין טפסים שונים שהיו חסרים ממס הכנסה (למרות שנשלחו אליהם). האם עתה שהיא נפטרה (מעולם לא קיבלה קצבת זקנה, אינה נשואה ואין ילדים נוספים) מגיעים לי כספים אלו? האם זה שביקשתי למשוך אותם לפני מותה עבור שימושה האישי פועל לזכותי או לרעתי? אשמח לייעוץ או הפנייה ליועץ תודה רבה. גליה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:47, 12 בינואר 2015

  על מה דובר במשיכה? האם על קבלת פנסית זקנה או פנסית נכות או פשוט פדיון של הכספים בסכום חד פעמי? הדבר משמעותי לנוכח הפטירה. שכן, אם דובר על קבלת פנסיה הרי שמאמך ז"ל נפטרה - מסתיימת הזכאות לפנסית הזקנה או הנכות וקמה זכאות לפנסית שאירים (ככל שיש שאירים שזה בן הזוג בעת הפטירה וילדים עד גיל 21). ככל שלא קמה זכאות לפנסית שאירים המצב האמור אזי מסתיימת הזכאות לכל תשלום מהקרן לאחר תחילת קבלת פנסית הזקנה או הנכות ככל שזו היתה הבקשה. אם לא מדובר על בקשה שהגשת בזמנו לתשלום פנסיה אלא על תשלום פדיון כספים- לא אמור לחול שינוי במצב והכספים אמורים להשתלם למי שזכאי לקבל אותם על פי תקנון הקרן (בהעדר שאירים כהגדרתם בתקנון הקרן, אזי ישולמו הכספים למוטבים ובהעדר מוטבים - ליורשים החוקיים)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.