• יפה

נשלח ע"ייפה 20:38, 29 בינואר 2015

אני עובדת 4 שנים במקום עבודתי אין לי קופת פנסיה. שלחתי לו מכתב התראה דרך שירות יעוץ לאזרח (עו״ד) היום ה 29.1.15 המכתב הגיע למעסיקי קרא לי לחדר ואמר לי שהוא מפטר אותי לא נתן לי מכתב ועכשיו מה נותר לי לעשות לחכות למכתב או שאולי הוא יחזור בעצמו ויסדיר לי את עניין הפנסיה ויחזור בו מהתפטרותו. ואם הוא באמת יתן לי מכתב איך אוכל לדעת מה סכום הפנסיה שהיה אמור להפריש לי ב 4 שנים ? תודה על תשובתכם

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

10:53, 1 בפברואר 2015

יפה שלום, אי תשלום דמי גמולים לקרן פנסיה הינו מחדל המנוגד לצו ההרחבה פנסיה חובה וככל שהמעסיק ניכה משכרך את חלק בדמי הגמולים ולא העביר אותם לקרן הפנסיה- זו גם עבירה על החוק שיש בציד סנקציה כבדה. בכל מקרה, הואיל וקיימת לך זכות להפרשות לקרן פנסיה בגין תקופת עבודתך, עליך להגיש תביעה בבית הדין האזורי לעבודה נגד המעסיק. ככל שהמעסיק פיטר אותך על רקע בקשתך למימוש זכויותיך - להפקדת כספים לקרן פנסיה כנדרש על פי דין, הרי שאת גם זכאית לתבוע פיצויים בגין התנהגות זו של המעסיק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.