פנסיה כפולה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 00:27, 5 בפברואר 2015

  שלום רב, הייתי עובד הוראה (משרד החינוך - מנהל בי"ס) ומבוטח בפנסיה תקציבית. פרשתי פרישה מוקדמת בגיל 50 ומאז אני מקבל פנסיה מסודרת ממינהל הגמלאות באוצר. במקביל לאותן שנים ניהלתי מוסד נוסף השייך למשרד העבודה והרווחה של אז + הרשות המקומית. עבור תקופה זו היתה לי פנסיה נוספת בקרן מבטחים שבה הפרשתי כספים יחד עם חלקו של המעסיק. כאשר פרשתי בגיל 50 הפסקתי להפריש כספים למבטחים באופן עצמאי, וכספי הפנסיה מוקפאים בקרן משנת 2000. בעוד מספר חודשים אהיה בן 67 ואז אהיה זכאי לקבל את קרן הפנסיה שבמבטחים. שאלתי: האם ניתן לקבל קיצבת פנסיה חודשית במקביל גם ממינהל הגמלאות וגם ממבטחים? אם לא, מה הסיבה לכך ומה האפשרויות העומדות בפני מלבד משיכת הכספים בתשלום אחד? תודה על תשובתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:20, 8 בפברואר 2015

  יש לבדוק סוגיה זו ישירות מול מנהל הגמלאות ומול קרן הפנסיה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.