הרעת תנאי דמי ניהול במעבר לעבודה חדשה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • תומר

  נשלח ע"יתומר 14:00, 24 בפברואר 2015

  שלום, בעבודתי הקודמת תשלומי לקרן הפנסיה היו 2% דמי ניול על ההפקדות ו-0.2 תשלום שנתי עברתי לעבודה חדשה עם אותו סוכן הביטוח ואותה קרן הפנסיה ומיכיוון שבעבודתי החדשה יש חבילה שונה עם אותה קרן הפנסיה, תנאי הורעו ל-2.85 דמי ניהול על ההפקדות ו-0.25 תשלום שנתי רציתי לדעת האם זה חוקי שאותו הסוכן ואותה קרן פנסיה מרעה את תנאי במעבר לעבודה חדשה. האם ישנה דרך להתמכח על הנושא? מצד שני זה נראה חצי הגיוני מפני שהייתי מצפה שתנאי יטבו אם לעבודתי החדשה יש חבילה טובה יותר עם קרן הפנסיה. תודה על העזרה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:00, 26 בפברואר 2015

  תומר שלום. דמי ניהול, הם תחום הנתון למיקוח בין העמית לבין הגוף המוסדי. מקובל בגופים שעם הפסקת ההעסקה במקום העבודה שבגינו זכית להנחה בדמי ניהול- מופסקת גם ההנחה. ככל שקיים במקום העבודה החדשה הסדר מול קרן הפנסיה על דמי הניהול- יחול ההסדר החדש. כל מעסיק מגלם כוח מיקוח שונה ולכן זוכה בהנחה בהתאם לכוח המיקוח שלו מול הקרן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.