דמי ניהול במקום העבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עובד שכיר

  נשלח ע"יעובד שכיר 10:25, 27 בפברואר 2015

  שלום לכולם, עד כה עבדתי אצל מעסיק מסוים ודמי הניהול שלי היו 2%, ו0.5 מהצבירה (במגדל) כיום התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש, ובמפגש עם יועץ פנסיוני של חברת דוידוף הוא טען שבחברה שאני עובד בה יש הסכם שכל העובדים משלמים דמי ניהול אחידים של 3% ו0.5 מהצבירה. כך שלא משנה איזה תנאים היו לי, ובאיזה חברה אבחר, אשלם 3% דמי ניהול, כי כך המעסיק קבע ואין לי אפשרות להתמקח. היועץ הפנסיוני המליץ לי להעביר את הקופה לכלל כי שם התשואות יותר גבוהות. הגיוני שכל העובדים משלמים אותם דמי ניהול? ושהייתה לי קופה עם דמי ניהול נמוכים יותר, ועכשיו מקום העבודה מחייב דמי ניהול אחידים לכולם? אודה מאוד לעזרתכם,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  09:08, 2 במרץ 2015

  שלום רב. בעקרון למעסיק אין יכולת לקבוע את דמי הניהול שתשלם מתוך המוצר הפנסיוני. לכל היותר המעסיק יכול להשתמש בכוח המיקוח שלו (כמרכז מס' עובדים) מול היצרן הפנסיוני על מנת להשיג הנחות טובות יותר. ההנחות בדמי הניהול שונות ממקום עבודה אחד למשנהו. בהתאם לכוח המיקוח של אותו מעסיק מול היצרן הפנסיוני. במעבר דין קרנות פנסיה יש לוודא מספר גורמים ולאו דווקא תשואות. יש להיעזר בייעוץ פניסוני על ידי בעל רשיון (סוכן ביטוח או משווק פנסיוני שהוא עובד היצרןם או יועץ פנסיוני) על מנת להגיע להחלטה הטובה ביותר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.