העברת כספים מקרן פנסיה ישנה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 19:33, 25 באפריל 2015

  שלום, עד לפני כמה זמן, עבדתי כתחביב באגודה מסויימת, וקיבלתי משכורת. את כספי הפנסיה האגודה היתה מעבירה, בהסכם קיבוצי, לקרן פנסיה מסויימת. לפני כשנה הפסקתי את עבודתי שם ואין עוד הפרשות לפנסיה מאגודה זו. מדובר כאמור בתחביב שהגיע בנוסף לעבודתי העיקרית. בעבודתי הנוכחית העיקרית, אני מפריש כספים לקרן פנסיה אחרת. האם ניתן להעביר את כספי הפנסיה שנצברו בעבר ולצרפם לקרן הפנסיה הנוכחית, כך שתהיה ברשותי רק קרן פנסיה אחת ולא שתיים? אם כן, כיצד ניתן לעשות זאת? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  07:26, 26 באפריל 2015

  מניח שהכוונה שלך בתואר 'העברת כספים מקרן פנסיה ישנה' היא לאו דווקא לקרן פנסיה 'ותיקה' (קרנות פנסיה כגון מבטחים הוותיקה מקפת הוותיקה וכו' שנסגרו לכניסת חברים חדשים בשנת 1995), שאם כן ניתן להעביר את הכספי בקרן פנסיה לקרן פנסיה חדשה. מציע שתעמוד בקשר עם משווק פנסיוני מקרן הפנסיה שאליה אתה רוצה להעביר כספים והוא ידריך אותך לגבי האפשרות להעברת כספים ובכלל זה הכדאיות וכו' במסגרת הליך יעוץ פנסיוני שהוא יערוך לך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.