סגירת ביטוח מנהלים ונושא תשואה דמוגרפית - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אובדת עצות

  נשלח ע"יאובדת עצות 20:42, 28 באפריל 2015

  שלום רב, זה תחום הכל כך מורכב ל"משתמש הפשוט" ומצד שני כל כך חשוב הזה, ולכל סוכן או קרן יש את האינטרסים שלהם, לכן מאוד אשמח לסיוע: * הסוכן הקודם שלי פתח לי ביטוח מנהלים ב-1.1.14 ואמר לי שזה יאפשר לי מקדם קצבה לכשאפרוש. מאז הבנתי שזה ממש לא כך ואולי זה היה יכול להיות משתלם אילו הוא היה פותח את זה לפני, אך בשנתיים האחרונות זה כבר ממש לא רלוונטי. האינטרס שלו היה כנראה לקבל דמי ניהול יותר גבוהים. השאלה שלי היא האם כדאי לי לסגור את הפוליסה הזו ולהעביר את הכסף המועט שהצטבר בה לפוליסת הפנסיה הרגילה? * כמו כן, אם יש לי ביטוח מנהלים שנפתח בשנת 2000 ובו יש 5,700 ₪, ומאז הוא לא היה פעיל למעלה מ-10 שנים. יש טעם להשאיר את הפוליסה הזו, או שגם במקרה זה עדיף לי להעביר את הכסף לפוליסת הפנסיה הרגילה? מה יותר ישתלם לי? * בנוסף, יש לי הצעה של סוכן לדמי ניהול של 3% מההפקדה ו-0.25% מהצבירה בפניקס, ומנגד יש לי הצעה של סוכן ישיר של מגדל לדמי ניהול במגדל של 1.75% מההפקדה ו-0.2%. לכאורה ההצעה במגדל היא נפלאה, השאלה שלי האם זה באמת שחור על גבי לבן ועלי לחטוף את ההצעה במגדל? שכן אמרו לי משהו על נושא של תשואה דמוגרפית שלילית וכך שזה גם מאוד משפיע על התשואות בקופה ואני רוצה לוודא שאני עושה החלטה נכונה. * אני יודעת שזו שאלה מאוד כללית ותלויה במלא גורמים, אבל בכל זאת הייתי שמחה להבין מהי הקופה שמוגדרת כיום הכי משתלמת לחברים שלה מבחינת דמי ניהול לעומת תשואות? תודה רבה!!!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:16, 29 באפריל 2015

  שלום. כעקרון, פוליסות מינואר 2014 אינן מבטיחות מקדמים מובטחים. מקדם קיצבה קיים בכל חסכון פנסיוני ובכלל זה בקרן פנסיה. בעבר, היתרון שהיה לפוליסות ביטוח על פני קרנות פנסיה היה בכך שהן הבטיחו מקדם קיבצה- מובטח, שלא ניתן לשינוי מעת לעת בהתאם להארכת תוחלת החיים הצפויה כפי שקיים בקרן פנסיה והחל מיום 1/1/2013- גם בפוליסות ביטוח מנהלים.תחום החיסכון הפנסיוני מאוד מורכב, ולעיתים הוא נגוע באינטרסים של נותני הייעוץ ולכן חשוב לקבל ייעוץ פנסיוני בלתי מוטה ואובייקטיבי ככל שניתן אצל יועץ פנסיוני. האמור נכון גם ביחס לשאר שאלותייך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.