אי הפרשות לפנסיה על ידי מעסיק - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • חלומי

    נשלח ע"יחלומי 07:25, 6 במאי 2015

    שלום רב. אני עובד במשרד מזה כשנה וארבעה חודשים והמעביד לא הפריש לי כלל כספים לפנסיה. כעת אני מעוניין לסיים את עבודתי שם. האם המעביד צריך לשלם לי ישירות רטרואקטיבית את הכספים? או לשלם לקרן הפנסיה? האם צריך לשלם לי פיצוי על כך שלא הפריש?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    10:40, 8 במאי 2015

    בעקרון דרך המלך היא הפקדה לקרן הפנסיה. אלא שקיימת מגבלה של הפקדות בגין חודשים שמעבר לשנת המס הנוכחית. ואת הסכום הזה אתה זכאי לקבל ישירות לידיך. אי הפקדת כספים לקרן פנסיה במועד היא פגיעה בזכויותך כעובד המזכה בפיצוי לפי חוק הגנת השכר וככל שהיה קורה אירוע ביטוחי בתקופה זו היה מעסיקך חשוף לתביעה. בנוסף, ככל שהכספים נוכו ממשכורתך ולא שולמו מלקרן הפנסיה מדובר על עבירה שסנקציה בצידה לפי סעיף 25 לחוק הגנת השכר.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.