העברה לפנסיה צוברת בטעות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רונית קידן

  נשלח ע"ירונית קידן 17:10, 10 במאי 2015

  אני גננת שילוב עם 30שנות ותק, לאחרונה התברר לי שמשרד החינוך טעה והעביר אותי בשנת 2002 מפנסיה תקציבית לצוברת ,עכשיו התבקשתי למלא טופס שאני מסכימה שמיטב דש , יעביר למשרד החינוך את מלוא הכספים שהופקדו באמצעותו בקרן הפנסיה.מה זה אומר האם יש כאן הפסד כספי? האם תוכל להסביר לי מה המשמעות של המעבר כספית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:09, 10 במאי 2015

  מהמתואר ניתן אולי להבין כי משרד החינוך מנסה לתקן את המצב ולשם כך, הואיל והיית זכאית לפנסיה תקציבית ולא היתה נדרשת בגינך הפקדה לקרן פנסיה צוברת, אך למרות זאת, בפועל בוצעה בגינך הפקדה לפנסיה צוברת אזי 'מחזירים את הגלגל אחורנית' ומבקשים להעביר את הכספיים מהפנסיה הצוברת חזרה למעסיק שאחראי על הפנסיה התקציבית. יחד עם זאת, זה רק נסיון להבין זאת ולבדיקה מלאה של המשמעות יש לפנות אל המעסיק עצמו ו/או אל קרן הפנסיה ולקבל הבהרות מלאות לכל השאלות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.