כספי פיצויים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 01:04, 23 במאי 2015

  שלום רב, עבדתי בחברה בין השנים 2010 ו 2012 והתפטרתי מרצוני. כספי הפיצויים הופקדו לקופה נפרדת. לא דרשתי אותם מכיוון שחשבתי שהתפטרות לא מזכה בדמי פיטורין. רק לאחרונה אני רואה שלא כך הוא. האם זכותי לפנות למעסיק זה ולדרוש את כספי הפיצויים - שאין לי מושג לאן הפקיד אותם? תודה רבה!!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:42, 25 במאי 2015

  טלי שלום. לא כל התפטרות מזכה את העובד בקבלת הכספים שהופקדו בגינו לקופ"ג. ככל שהכספים האלה הופקדו לקרן פנסיה במסגרתה הביטוח הפנסיוני שעלפי צו ההרחבה, אזי את זכאית להם גם אם התפטרת. תבדקי בדוחות השנתיים שקיבלת מקרנות הפנסיה על איזה קרן מדובר. ככל שאת לא מצליחה לאתר, ובטרם תפני למעסיק, את יכולה לאתר את הכספים באמצעות הזנת מס' ת.ז. שלך באתר איתור כספי קופו"ג שמפעיל אגף שוק ההון בכתובת - https://itur.mof.gov.il/. לאחר שתאתרי את הקופה הרלוונטית תפני אליה (ביש גם הפניה לשירות הלקוחות של הקופה) ותבדקי את הפרטים לגבי הכספים. ככל שאכן מדובר בכספים שהופקדו במסגרת ביטוח פנסיוני לפי צו ההרחבה לפנסיה חובה- את זכאית להם. ואת זכאית לדרוש מהקופה שתרום את הכספים על שמך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.